Dropbox Paper wychodzi z zamkniętej bety

Rok temu Dropbox rozpoczął zamknięte testy swojego edytora tekstu mającego być alternatywą dla popularnego Worda czy Evernote'a. Teraz narzędzie zostało oddane w ręce wszystkich chętnych użytkowników.

Dropbox stracił już masę czasu i pieniędzy przy takich niewypałach jak Carousel czy Mailbox. Czy tym razem będzie inaczej? Paper przypomina swoim interfejsem edytor Notatek na Facebooku – brakuje tu jakichkolwiek rozpraszających użytkownika elementów. Jest tylko pusta kartka i wpisywany przez nas tekst. Dopiero po jego zaznaczeniu dostępne stają się opcje formatowania. Nie znajdziemy tu wielu funkcji – ot da się wstawić tabelę, checklistę, osadzić treści multimedialne i oznaczyć przy pomocy symbolu „@” innego użytkownika powiązanego z dokumentem. Największym atutem aplikacji może być prostota oraz oczywiście integracja z kontem Dropboxa. Czas pokaże, czy to wystarczy by odnieść sukces.

Jeśli chcecie sprawdzić w akcji działanie Paper, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Aplikacja na Androida jest już dostępna, na iOS pojawi się na przestrzeni kilku tygodni.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.