Fitbit Charge i Flex doczekały się ciekawych następców

Firma Fitbit to nadal gigant jeśli chodzi o opaski fitnessowe, a jego najnowsze propozycję wydają się bardzo zachęcające. Charge 2 i Flex 2 wnoszą sporo nowego względem poprzedników.

Fitbit Charge 2 to opaska z wyższej półki cenowej. Posiada ona duży wyświetlacz, obsługuje powiadomienia o połączeniach przychodzących i, rzecz jasna, monitoruje nasz organizm podczas ćwiczeń. Wyświetlacz Charge 2 jest czterokrotnie większy od tego w urządzeniu pierwszej generacji, choć nadal nie wyświetla obrazu w kolorze.

Charge 2 nie trzeba w żaden sposób programować. Sam wie kiedy udajesz się na jogging, kiedy podnosisz ciężary czy ćwiczysz jogę. Zawiera też wiele przygotowanych przez twórców programów treningowych i relaksacyjnych. Nie zabrakło w nim modułu GPS czy pomiaru VO2 max. Niestety, opaska ta nie jest wodoodporna.

Ale Flex 2 już jest, mimo znacznie niższej ceny u mniejszych możliwości. Jest mniejsza o 30 procent względem poprzedniczki i porozumiewa się z użytkownikiem za pomocą diod LED-owych. Dzięki swojej wodoodporności potrafi też monitorować treningi pływackie.

Ceny obu urządzeń pozostaną bez zmian względem poprzedników. Są już dostępne w przedsprzedaży.

0
Źródło: Fitbit
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.