Frostpunk – nowa gra twórców This War of Mine

11 bit Studios nie zamierza odchodzić od poważnych, ambitnych tematów. Survival i reakcje społeczne w trudnych warunkach życiowych będą głównym tematem ich najnowszej produkcji.

„Pierwsze pytanie brzmi – co dzieje się ze społeczeństwem w sytuacji ekstremalnego zagrożenia? W zamarzniętym świecie ludzie rozwijają technologię opartą na produkcji pary, aby przeciwstawić się skrajnemu zimnu. Organizacja społeczna w swojej aktualnej formie przestaje funkcjonować i musi się zmienić, aby ludzie mieli szanse na przetrwanie. Co oznacza ta zmiana? Czym jest kultura i organizacja, kiedy moralność staje na drodze do przetrwania? Koniec końców, potrzeba przeżycia może zmienić nas zupełnie. Czy ta zmiana czyni nas lepszymi, gorszymi, silniejszymi, słabszymi, bardziej lub mniej ludzkimi – to kwestia dyskusyjna.” – takie pytania stawiają autorzy w pierwszej notce prasowej dotyczącej gry.

Frostpunk kierowany będzie ponownie do dorosłych graczy, którzy szukają w grach czegoś więcej niż niekończącej się młócki. Oprócz obietnicy przesunięcia pewnych granic jeszcze dalej, niż w przypadku This War of Mine, o samej produkcji nie wiemy zbyt wiele. Frostpunk ma zadebiutować na komputerach PC w 2017 roku.
Źródło: materiały prasowe
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.