HTC Vive i HTC 10 sprzedają się coraz lepiej!

Mamy dwie wiadomości dla wszystkich fanów sprzętu od HTC. Jedna jest dobra, a druga... no cóż, do tej drugiej zapewne jesteście już przyzwyczajeni. Tak, HTC nadal ma kłopoty.

Zacznijmy jednak od tej dobrej. Najnowszy smartfon od HTC – HTC 10 oraz zestaw wirtualnej rzeczywistości HTC Vive wygenerowały dla tajwańskiego producenta sprzętu w wysokości 598 milionów dolarów. Oznacza to, że przychód firmy w porównaniu z poprzednim kwartałem fiskalnym był większy o 27 procent. Brzmi świetnie, prawda?

Niestety, w porównaniu z tym samym okresem z poprzedniego roku, przychody HTC są mniejsze o 42,7 procent, czyli prawie o połowę. Nieoficjalne informacje mówią, że CEO HTC – Chialin Chang przewiduje, że jego firma zacznie zarabiać pieniądze (na razie je traci) już w następnym kwartale. Na chwilę obecną jednak stwierdzenie to wydaje się być bardzo pobożnym życzeniem. Miejmy jednak nadzieję, że tak się stanie. HTC robi w końcu całkiem fajne gadżety.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.