Internet w samochodach Volkswagena

Volkswagen od dawna posiada w ofercie samochody, którym można wydawać polecenia głosowe w języku polskim. Pozwala to na bezpieczne, niewymagające odrywania wzroku od drogi, wprowadzenie celu do nawigacji czy też wybór piosenek z dysku twardego systemu radio-nawigacji.

Samochody Volkswagena wyróżniają się od niedawna możliwością podłączenia auta do internetu. Kierowca może dzięki temu zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądze. Informowany jest w czasie rzeczywistym o utrudnieniach na drogach, korkach i wypadkach. System informuje o długości zatoru oraz czasie przejazdu. Jeżeli to możliwe zaproponuje alternatywną trasę. Przydatne są także informacje dot. cen paliw na pobliskich stacjach.

Pasażerowie docenią sieć wifi, która także jest dostępna. W wielu modelach VW mogą poczuć się jak w domu, zwłaszcza, że można je wyposażyć w gniazdo 220V, zatem ładowanie laptopa nie będzie problemem podczas długiej podróży.

Ciekawostką jest najnowsza funkcja, która właśnie pojawiła się w systemach nawigacyjnych, nosząca nazwę „Najczęstsze trasy”. Dzięki niej system automatycznie „zapamiętuje” powtarzające się trasy, jak np. codzienna droga do pracy, i weryfikuje je pod kątem zakłóceń w ruchu. Jeśli korek uniemożliwia sprawny przejazd, nawigacja sama proponuje alternatywną drogę. Zrobi to nawet gdy nie jest aktywna, a to ważne, bo przecież nikt nie uruchamia nawigacji na krótkiej, dobrze znanej, codziennej trasie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.