Internet w samochodach Volkswagena

Samochody Volkswagena wyróżniają się od niedawna możliwością podłączenia auta do internetu.

Samochody Volkswagena wyróżniają się od niedawna możliwością podłączenia auta do internetu. Kierowca może dzięki temu zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądze. Informowany jest w czasie rzeczywistym o utrudnieniach na drogach, korkach i wypadkach. System informuje o długości zatoru oraz czasie przejazdu. Jeżeli to możliwe zaproponuje alternatywną trasę. Przydatne są także informacje dot. cen paliw na pobliskich stacjach.

Pasażerowie docenią sieć wifi, która także jest dostępna. W wielu modelach VW mogą poczuć się jak w domu, zwłaszcza, że można je wyposażyć w gniazdo 220V, zatem ładowanie laptopa nie będzie problemem podczas długiej podróży.

Ciekawostką jest najnowsza funkcja, która właśnie pojawiła się w systemach nawigacyjnych, nosząca nazwę „Najczęstsze trasy”. Dzięki niej system automatycznie „zapamiętuje” powtarzające się trasy, jak np. codzienna droga do pracy, i weryfikuje je pod kątem zakłóceń w ruchu. Jeśli korek uniemożliwia sprawny przejazd, nawigacja sama proponuje alternatywną drogę. Zrobi to nawet gdy nie jest aktywna, a to ważne, bo przecież nikt nie uruchamia nawigacji na krótkiej, dobrze znanej, codziennej trasie.