Iran zakazuje gry w Pokemon Go

Rząd Islamskiej Republiki Irańskiej ogłosił właśnie, że na terenie Iranu nie wolno grać w Pokemon Go. Powodem jest "obawa o bezpieczeństwo kraju". Widocznie zagrożone jest ono za każdym razem, kiedy ktoś w Iranie ma czelność się bawić.

Za to urząd, który decyduje o tym w Iranie ma po prostu przecudowną nazwę: Najwyższa Rada Przestrzeni Wirtualnej. Urząd ten, gdybyście nie wiedzieli został powołany do życia w 2012 przez przywódcę Iranu, Ayatollaha Ali Khamenei’ego. Rada zajmuje się monitorowanie internetu i wyszukiwaniu w nim rzeczy, które warto zakazać w Iranie.

I zanim całą winę zrzucicie w komentarzach na religię islamską, to pragniemy zaznaczyć, że akurat to postanowienie wydaje się nie mieć nic wspólnego z religią. NRPW nie chce podać konkretnej przyczyny, domyślamy się jednak, że chodzi o obawę, że Pokemon Go może być wykorzystywane przez amerykańskie służby specjalne do monitorowania Iranu w czasie rzeczywistym. Ta teoria spiskowa pojawiła się zaraz po premierze gry i jak na teorię spiskową cieszy się sporą popularnością.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.