Japoński Olimpijczyk nabił kolosalny rachunek, grając w Pokemon Go

Kohei Uchimura wraz z całą reprezentacją Japonii przybył właśnie do Rio de Janeiro, by trenować do rozpoczynających się niedługo mistrzostw świata. Tuż po przybyciu do Brazylii, z nudów odpalił jedną z najbardziej popularnych na świecie aplikacji...

Japończyk zapewnia, że pobrał tylko grę na swojego smartfona, ale nawet jej nie odpalił, gdyż szybko przypomniał sobie, że nie ustawił jeszcze taryfy roamingowej. W niedługi czas potem otrzymał od swojego operatora rachunek na kwotę 500 000 tysięcy jenów (około 5000 dolarów). Mimo tego, że gra sama w sobie nie pobiera wielu danych przez internet, to jednak stawki roamingowe mogą mocno obciążyć portfel za każde działanie online. Warto o tym pamiętać przed wyjazdem za granicę.

Na szczęście Uchimura szybko wyjaśnił całą sprawę swojemu operatorowi i zamiast 5000 dolarów zapłaci jedynie 30 dolarów za dobowy pakiet roamingowy.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.