Koniec ze wścibskim zaglądaniem w ekran

Większość z nas potrafi chronić swoją prywatność w sieci. Ale co ze światem zewnętrznym: wścibskim współpracownikiem, klientem w kawiarni czy domownikami? HP znalazło sposób, by nikt oprócz użytkownika komputera nie widział jego ekranu.

HP wraz z firmą 3M opracowało dwa modele notebooków, które posiadają specjalne filtry ekranowe. Po włączeniu funkcji Sure View, ekran urządzenia będzie wyraźny jedynie dla użytkownika, który będzie siedział na wprost. Każda osoba obok, która spróbuje podejrzeć obraz na laptopie zobaczy jedynie ciemną powierzchnię. Sure View odcina promienie słoneczne padające pod określonym kątem i dzięki temu chroni prywatność użytkownika. Co więcej – technologia działa również na ekranach dotykowych.

Sure View zadebiutuje w dwóch nowych laptopach HP – Elitebook 840 i Elitebook 1040 już w przyszłym miesiącu. W wersji z ekranami niedotykowymi pojawi się w październiku br. Ceny notebooków z nakładką nie zostały jeszcze ujawnione.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.