Moda na tablety się kończy?

Firma IDC opublikowała wyniki swoich badań na temat ilości tabletów wprowadzonych na rynek w drugim kwartale bieżącego roku. Cóż, przechodząc do rzeczy: odnotowano 12,3-procentowy spadek...

W pierwszym kwartale bieżącego roku rynek tabletów skurczył się o 14,7 proc. W drugim, o kolejne 12,3 proc. Jak twierdzi firma IDC, spowodowane jest to dostrzeganiem przez użytkowników relatywnie niewielkiej użyteczności tego typu urządzeń jeśli chodzi o produktywność.

Na rynku tabletów dominuje oczywiście Android. 65 proc. urządzeń tego typu wprowadzonych na rynek wyposażonych było w system operacyjny Google’a. 26 proc. tabletów posiadało iOS-a na pokładzie, a 9 proc. Windows.

IDC komentuje, że wszystkie spadki są spowodowane pojawieniem się urządzeń hybrydowych. Przewiduje również, że nowe urządzenia z Androidem Nougat mogą stać się na rynku hybryd urządzeniami bardzo popularnymi.

Najwięcej tabletów wprowadził na rynek Apple (10 mln, o mln mniej niż w ubiegłym roku w analogicznym kwartale). Dużo większy spadek, bo aż 24,5-procentowy, odnotował Samsung. Kolejni producenci na liście to Lenovo i Huawei.

0
Źródło: IDC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.