Nikon Coolpix W100: wodoodporny i kolorowy

Cyfrowe Flower-Power.

Jedno spojrzenie na nowego Nikona Coolpix W100 zdradza, do kogo adresowany jest ten sprzęt. To świetna propozycja wakacyjnego aparatu dla dziecka, choć oczywiście korzystać mogą z niego użytkownicy w każdym wieku.

Aparat wyposażony jest w 3-krtony zoom optyczny (30-90 mm) i sensor o rozdzielczości 13,2 mln pikseli. Bez problemu zniesie upadek z wysokości aż 1,8 metra, zanurzenie pod wodę na głębokość 10 metrów i użytkowanie na 10-stopniowym mrozie. Innymi słowy jest wszystko-odporny, więc są duże szanse na to, że przeżyje także kontakt z dzieckiem.

Warto wspomnieć także o systemie SnapBridge, wykorzystującym kombinowaną łączność Wi-Fi i Bluetooth do łączenia aparatu ze smartfonem, a także o wielu efektach specjalnych, nakładających na zdjęcia różnego typu stempelki czy grafiki.

Cena aparatu nie jest jeszcze podana, natomiast będzie on dostępny w Polsce w czterech wersjach kolorystycznych (niebieski, różowy, biały, żółty) już w lato 2016. Wersja „morski świat” wejdzie od sprzedaży jesienią 2016.