Nintendo NX: wyciekły nowe wnioski patentowe

Już przy wcześniejszych przeciekach było jasne, że tajemnicza konsola Nintendo najprawdopodobniej będzie połączeniem urządzenia mobilnego i stacjonarnego. Teraz w sieci pojawił się nowy wniosek patentowy z rysunkami technicznymi wyjaśniającymi wiele spraw.

Opublikowane rysunki techniczne zdradzają, że mimo wszystko konsola Nintendo będzie urządzeniem mobilnym. Z wyglądu przypomina tablet – posiada duży ekran i dwie gałki analogowe. Co ciekawe jednak znajdziemy tu też także dwie kamery (zwykłą oraz termowizyjną, która ułatwić ma kontrolowanie gestami), moduł GPS i czujnik odległości.

Do zestawu dołączona ma być także przystawka z większą liczbą fizycznych przycisków. Brakuje tu jednak informacji o możliwości podpięcia urządzenia do telewizora.

Zadziwia także możliwość obsługi urządzenia gestami. Kontrolowanie gier przy pomocy gestów nie sprawdziło się w konsolach stacjonarnych – trudno wyobrazić sobie, by miało zdać egzamin w przypadku urządzenia mobilnego. Pamiętajmy jednak, że patent nie koniecznie musi znaleźć zastosowanie w praktyce. Nintendo mogło tylko rozważać różne rozwiązania.

0
Źródło: Polygon.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.