Nowy patent Apple pomoże łapać złodziei iPhone’ów

Skanery linii papilarnych w smartfonach są bardzo mocnym zabezpieczeniem. Apple pracuje jednak nad kolejnymi rozwiązaniami, które mogą przydać się policji w przypadku potencjalnej kradzieży urządzenia.

Opracowany przez Apple patent mówi o rozwiązaniu, w którym iPhone będzie przechowywał lub przesyłał na serwery dane biometryczne, w momencie gdy uzna, że korzysta z niego nieautoryzowany użytkownik. Dodatkowo telefon będzie także wykonywał potajemnie zdjęcie złodzieja z przedniej kamerki. Patent wspomina także o wysyłaniu informacji o lokalizacji GPS urządzenia, a nawet możliwości rejestrowania poczynań nieautoryzowanego użytkownika na smartfonie. Dane te będą mogły pomóc policji w złapaniu przestępcy.

Nie wiadomo jednak, czy to rozwiązanie znajdzie się w kolejnej generacji iPhone’ów, czy trafi jedynie na półkę zarezerwowanych pomysłów, które nigdy nie znajdą praktycznego zastosowania.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.