Queexo zaprezentowało Multitouch 2.0

Mało kto słyszał o firmie Queexo. Podejrzewamy, że wielu użytkowników telefonów Huawei nawet nie wie, że korzysta z oprogramowania tej firmy, wywołując jeden z zaawansowanych gestów na swoim P9, Mate 8, Mate S, P8, Honorze V8 czy Honorze 7. Ale do rzeczy.

Multidotyk kojarzy nam się z kilkoma prostymi gestami: przewijania, obracania, czy powiększania przy pomocy dwóch palców. Firma Queexo uważa, że to dopiero początek drogi, na końcu której korzystanie z urządzeń dotykowych staje się naprawdę bardzo, bardzo wygodne.

Firma ma też bardzo rozsądne podejście. Zamiast opracowywać swoje własne urządzenia, Queexo skupia się na istniejących i dostępnych na rynku ekranach dotykowych i za pomocą kilku bardzo zaawansowanych sztuczek potrafi zmusić swoje oprogramowanie TouchTools do wykrywania bardzo zaawansowanych gestów. Zresztą zobaczcie sami:

Bez zdradzania tajemnic, CEO firmy Qeexo, Sang Won Lee tłumaczy, że oprogramowanie TouchTools korzysta z uczenia maszynowego, dzięki czemu odczyty z czujników montowanych w urządzeniach dotykowych może interpretować w tak zaawansowany sposób.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.