Roccat Skeltr – wielofunkcyjna, inteligentna klawiatura

Niemiecki producent przedstawił klawiaturę Skeltr dwa lata temu, ale dopiero teraz produkt jest gotowy do wejścia na rynek. Jest to pierwsza klawiatura dla graczy, która współpracuje równocześnie z tabletem i smartfonem.

Skeltr współpracuje z niemal każdym urządzeniem mobilnym na rynku opartym o system Android lub iOS. Posiada stację dokującą, przymocowaną do tyłu obudowy klawiatury (praca w orientacji poziomej lub pionowej), która nie wykorzystuje klipsów bądź ruchomych części, które mogłyby się połamać. Skeltr, ze względu na technologię Bluetooth, pozwala użytkownikowi na bezpośredni dostęp do urządzeń mobilnych. Funkcja type-to-device, czyli przełączanie się pomiędzy sprzętem przy użyciu tylko jednego przycisku, umożliwia szybką zmianę urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie praktycznie natychmiast odpowiedzieć na wiadomość przychodzącą na telefon lub tablet, by po chwili wrócić do gry. Jeśli podepniemy zestaw słuchawkowy do klawiatury, będziemy mogli także prowadzić rozmowy głosowe – wszystko bez konieczności odrywania rąk od klawiatury.

Roccat Skeltr wykorzystuje także autorskie oprogramowanie Swarm, które pozwala m.in. na konfigurowanie podświetlenia RGB, szybkie uruchamianie gier, indywidualizacja efektów świetlnych, czy bieżące sprawdzanie temperatury GPU i CPU.

Cena klawiatury nie została jeszcze ujawniona, ale urządzenie ma zadebiutować na rynku już 1 września br. w trzech wariantach kolorystycznych: białym, grafitowym i czarnym.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.