Samsung Galaxy S8 z nakładanymi modułami

Koncepcja modularnego smartfona jest cały czas bardzo aktualna, o czym świadczy chociażby obecny w sprzedaży LG G5. Ale może i Samsung mógłby wprowadzić coś podobnego do swojej oferty.

O nowym „flagowym” smartfonie Samsunga, czyli mającym się pojawić na początku przyszłego roku modelu Galaxy S8, wiemy jak na razie niewiele. Prawdopodobnie wyposażony będzie w ekran o rozdzielczości 4K, może mieć także lampkę Smart Glow wokół obiektywu, a raczej nawet dwóch obiektywów na tylnej ściance. Natomiast to, co przedstawił projektant Bharani Viswanathan, to tylko pewien pomysł, ale – przyznacie sami – bardzo ciekawy. I do tego jeszcze świetnie zilustrowany.

Według projektanta, nowy Samsung Galaxy S8 może zostać wyposażony w specjalne, modularne nakładki, które – trochę tak, jak w przypadku LG G5 – będą rozszerzały jego funkcjonalność. W porównaniu do smartfona LG będą przy tym mniejsze i bardziej dyskretne, choć oczywiście na etapie samej koncepcji łatwiej jest wymyślać coś małego i zgrabnego, natomiast w przypadku realizacji może być już z tym gorzej.

Cztery moduły nakładane na Samsunga Galaxy S8 mają:

  • ułatwić rejestrowanie zdjęć w formie 360 stopni (co nadal będzie wymagało wykonania dwóch ujęć)
  • umożliwić słuchanie wysokiej jakości muzyki stereo
  • wyświetlać obraz dzięki wbudowanemu projektorowi
  • zawierać dodatkowe czujniki przydatne podczas aktywności sportowej

Trzeba przyznać, że na grafikach przybliżających projekt zarówno Samsung Galaxy S8, jak i dodatkowe moduły prezentują się naprawdę interesująco. Zgodzicie się?

Źródło: 91mobiles.com, youtube.com
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.