Samsung szykuje konkurenta dla Galaxy Note 7

Chiński rynek jest dla Samsunga bardzo ważny. Tak ważny, że przygotowuje odrębne modele tylko dla Państwa Środka, takie jak cała seria Galaxy C.

Na chińskim rynku są już dwa modele smartfonów z serii C: Samsung Galaxy C5 i C7. Ten drugi wyposażony jest w ekran o przekątnej 5,7 cala, ale… być może pojawi się jeszcze jeden smartfon z tej serii z takim samym rozmiarem ekranu. Warto przypomnieć, że 5,7-calowy ekran o bardzo dobrych parametrach technicznych wyróżnia też topowego Samsunga Galaxy Note 7.

O nowym smartfonie wiadomo na razie niewiele. Jego numer modelowy to SM-900, zaś nazwa kodowa brzmi „Amy”. Dzięki danym importowym indyjskiego serwisu Zauba wiemy także, że będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,7 cala i że wyceniono go (to nie musi być jednak ostateczna cena) na równowartość około 250 dolarów.

Opierając się na konstrukcji modeli C5 i C7 możemy sobie jeszcze dopowiedzieć, że C9 wyposażony będzie prawdopodobnie w metalowy korpus i czytnik linii papilarnych. Sama nazwa wskazuje też, że będzie wyposażony w bardziej wydajne podzespoły.

Istnieje niestety mała szansa na to, że Galaxy C9 pojawi się na innych rynkach, ale mimo wszystko istnieje. Ale nawet jeśli C9 pozostanie wyłącznie smartfonem dla Chin, ciekawe jest samo obserwowanie strategii sprzedażowej koreańskiego producenta, który nie tylko zdecydował się na wypuszczenie specjalnej, wzmocnionej wersji Galaxy Note 7 na rynek chiński, ale i oferuje na nim (i będzie oferować w przyszłości) wiele innych modeli o takiej samej wielkości ekranu, stanowiących dla niego – mimo gorszych parametrów technicznych – wewnętrzną konkurencję.

0
Źródło: zauba.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.