Samsung szykuje program odnowy smartfonów

Anonimowe źródło Reuters sugeruje, że już w przyszłym roku koreański producent wystartuje z programem zwrotu używanych smartfonów, który od trzech lat z powodzeniem stosuje już m.in. Apple.

Nowe smartfony wychodzą co rok i – niestety – potrafią kosztować krocie. Jeśli nie mamy za dużo grosza w portfelu, a chcemy nadążać za nowościami, możemy sprzedać starszy model smartfona znajomym lub w Internecie. Nie każdy jednak ma czas, by pilnować internetowych aukcji – dlatego właśnie od niemal trzech lat Apple oferuje program wymiany iPhone’ów – za zwrot starego iPhone’a otrzymujemy określony rodzaj zniżki na zakup nowego flagowca. Najczęściej nie jest to równie opłacalne, co opisane wyżej metody, ale przynajmniej nowy telefon możemy otrzymać od ręki.

Tym samym krokiem zdaje się iść Samsung. Według źródeł Reuters, koreański producent już w przyszłym roku zamierza wystartować z programem odnowy smartfonów. Klient będzie mógł oddać Samsungowi swój używany, high-endowy telefon i w ramach tego otrzyma zniżkę na zakup najnowszego flagowca. Z kolei używana słuchawka trafi do reperacji, a następnie zostanie ponownie wystawiona na sprzedaż w niższej cenie. Dzięki temu Samsung może znacznie podwyższyć sprzedaż zarówno nowych, jak i starszych modeli.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.