Rozwojem VR i AR zajmie się Technicolor!

Firma Technicolor kojarzona jest z tworzeniem rozwiązań filmowych dla największych wytwórni z Hollywood i własnie postanowiła "przyjrzeć się dokładniej" wirtualnej rzeczywistości oraz rozszerzonej rzeczywistości.

To dość ważna zmiana strategii. Firma Technicolor powołała nowy oddział o nazwie Immersive Media for Technicolor, którym kierować będzie Marcie Jastrow. Immersive Media składać się będzie ze specjalistów od technik filmowych, telewizyjnych i pracowników Technicolor, którzy do tej pory odpowiedzialni byli za współpracę z sieciami kablowymi oraz telewizją satelitarną.

Branża filmowa coraz odważniej spogląda w kierunku nowych możliwości, możliwych dzięki wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Pytanie tylko, czy nowe formy przekazu okażą się mieć więcej sensu niż produkcje 3D, które – umówmy się – okazały się być dalekie od ideału.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.