USA: Xbox One sprzedał się w lipcu lepiej niż PS4

Analitycy z NPD Group przekazali dość zaskakującą informację - po raz pierwszy od października ubiegłego roku konsola Microsoftu przerwała dominację urządzenia Sony w USA.

Wysoki wynik sprzedaży konsol Microsoftu w lipcu jest o tyle zaskakujący, że bezpośrednio poprzedza on okres premiery nowej wersji urządzenia – Xboxa One S, który na rynku pojawił się dopiero w sierpniu. Teoretycznie gracze nie powinni rzucać się na starszy sprzęt, gdy lepszy jest tuż za rogiem. Być może jednak w amerykańskich sklepach pojawiły się liczne promocje na „zwykłego” Xbox One, co zachęciło graczy do kupna.

Utrzymanie przewagi nad konkurencją może się utrzymać dłużej – wiemy już, że nakład Xboksa One S w europejskich sklepach został już niemal w całości wyprzedany.

Przy okazji raportu Microsoft pochwalił się także, że w tym roku gracze spędzają na konsolach Microsoftu 18% więcej czasu niż w roku ubiegłym.

0
Źródło: Gamespot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.