W Massachusetts Uber zostanie opodatkowany

W USA usługi pokroju Ubera i Lyfta rozwijają się znacznie szybciej niż w innych krajach. To zaś powoduje wzrost niezadowolenia tradycyjnych korporacji taksówkarskich, które z uwagi na działalność konkurencji tracą klientów.

Z tej właśnie przyczyny władze stanu Massachusetts podjęły decyzję o podpisaniu ustawy, według której 5 centów od każdej przejażdżki ma trafić do publicznej kieszeni. Pieniądze te zostaną następnie przeznaczone na rozwój tradycyjnych usług taksówkarskich – chodzi tu dokładnie o wsparcie nowych technologii, usług bezpieczeństwa i rozwój samych pracowników. Prawo będzie obowiązywało do 2021 roku i obejmie wszystkie firmy związane z przewozem klientów na rezerwowanych wcześniej trasach (m.in. Uber i Lyft).

Kierowcy taksówek uważają, że sam podatek to jeszcze zbyt mało, by wyrównać szanse na rynku. Ich zdaniem zarówno kierowcy Ubera jak i samochody, którymi przewożą klientów powinny spełniać te same wymagania, co w przypadku tradycyjnych usług (chodzi tu m.in. o licencje i regularne przeglądy aut).

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.