W Pokemon Go zagramy w inteligentnych soczewkach?

Według nieoficjalnych raportów Pokemon Go zarobiło już 160 milionów dolarów, choć w dalszym ciągu aplikacja nie jest dostępna we wszystkich krajach świata. Jakie plany ma na przyszłość studio Niantic?

Kilka firm na świecie pracuje już nad prototypami inteligentnych soczewek – umożliwiających zoom na życzenie, termowizję czy nagrywanie filmów. Kwestią czasu tylko pozostaje, kiedy takie urządzenia zadebiutują na rynku.

John Hanke, szef studia Niantic, roztoczył przed fanami gry wspaniałą wizję. Mężczyzna marzy o tym, by Pokemon Go pozwalał na grę z użyciem inteligentnych soczewek. Gracze nie musieliby wpatrywać się ciągle w ekran smartfona – interfejs gry mieliby zawsze w zasięgu wzroku. Tym samym rozgrywka byłaby bardziej immersyjna i pozwalała graczom na większy kontakt z otoczeniem. Co najważniejsze zaś – byłaby bardziej bezpieczna. Gracze nie powodowaliby wypadków na drogach i nie zwracaliby na siebie uwagi złodziei smartfonów.

0
Źródło: TheNextweb.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.