Z tym NAS-em połączysz się przez port USB

Qnap wprowadził na rynek dwuzatokowy model TS-251A oraz czterozatokowy TS-451A. Urządzenia wyposażono w unikalny port USB QuickAccess, umożliwiający podłączenie ich bezpośrednio do komputera za pośrednictwem portu USB 3.0, co pozwala na dostęp plug and play do plików zapisanych na dyskach NAS-a (z maksymalną prędkością 100 MB/s).

Dostęp przez USB, w połączeniu z funkcjami NAS i iSCSI SAN, zapewnia to użytkownikowi kompletne rozwiązanie pamięciowe – do backupu danych, synchronizacji i zdalnego dostępu. Dwa porty Gigabit LAN pozwalające na osiągnięcie transferu na poziomie 211 MB/s, a także odtwarzanie i transkodowanie wideo 4K oraz zestaw aplikacji multimedialnych czynią modele TS-x51A ciekawymi propozycjami dla fotografów oraz fanów multimediów.

W urządzeniach z serii TS-x51A zastosowano dwurdzeniowe procesory Intel Celeron 1,6GHz (do 2,48 GHz w trybie burst), wykonane w 14-nanometrowym procesie produkcyjnym i cechujące się niskim TDP (6 watów), a także 2GB/4GB dwukanałowej pamięci DDR3L-1600 RAM (z opcją rozbudowy do 8GB). Nowości mają również dwa porty Gigabit Ethernet i obsługują wspierane sprzętowo szyfrowanie AES-NI (co pozwala na osiągnięcie transferów na poziomie 205.14 MB/s, przy jednoczesnym pełnym szyfrowaniu woluminu AES-NI).

Użytkownicy mogą podłączyć urządzenia za pośrednictwem HDMI do telewizora czy innego ekranu i korzystać z wideo 4K UHD oraz swojej kolekcji multimediów przechowywanej na NAS-ach. Dzięki aplikacji OceanKTV oraz wbudowanemu mikrofonowi, gnieździe 3.5 mm microphone jack oraz wyjściu liniowego urządzenia z serii TS-x51A można też wykorzystać jako system karaoke.

Ceny i dostępność

  • TS-451A – (4 GB RAM) – 1750 zł netto
  • TS-451A – (2 GB RAM) – 1575 zł netto
  • TS-251A – (4 GB RAM) – 1320 zł netto
  • TS-251A – (2 GB RAM) – 1150 zł netto
Źródło: Qnap
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.