Zobacz jak powstawała muzyka do Wiedźmina 3 [wideo]

Wysokobudżetowa produkcja, która zachwyciła cały świat wymagała nie tylko oprawy graficznej na najwyższym poziomie. Twórcy zaprosili do współpracy najlepszych profesjonalistów w swojej dziedzinie.

Tematy muzyczne do Wiedźmina nagrała Branderburska Orkiestra Symfoniczna, natomiast w Polsce nawiązano współpracę z folkowym zespołem Percival oraz Robertem Jaworskim – znanym instrumentalistą. Ponieważ wiele dawnych, słowiańskich dźwięków nie da się odtworzyć na współczesnych instrumentach, zespół musiał przywieźć ze sobą do studia własne instrumenty (np. lirę korbową). Co ciekawe w trakcie nagrań okazało się, że tylko jedna osoba z grupy Percival jest po szkole muzycznej, reszta członków zespołu nauczyła się samodzielnie grać na instrumentach. W związku z tym Marcin Przybyłowicz, odpowiedzialny za muzykę w grze, musiał zrezygnować ze standardowej formy tworzenia utworów i odnaleźć z muzykami wspólny język.

Z kolei do tworzenia muzyki ambientowej twórcy musieli nagrać ogromne ilości dźwięków, które ciężko usłyszeć w naturze np. odgłosy pracy kowala, czy dźwięki ludzi kroczących w zbrojach średniowiecznych. Dużą pomocą była rekonstrukcja bitwy na polach Grunwaldu, gdzie można było nagrać wiele godzin materiału.

0
Źródło: Youtube.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.