5 gigantów połączy siły, żeby stworzyć sztuczną inteligencję!

Pięć największych firm technologicznych chce połączyć swoje siły i podzielić się doświadczeniami, jeśli chodzi o tworzenie sztucznej inteligencji. Jak donosi New York Times partnerstwo firm Google, Microsoftu, IBM, Facebooka i Amazonu otrzymało wczoraj swoją oficjalną nazwę: Partnership on Aritificial Intelligence to Benefit People and Society.

Wspólny projekt gigantów skupi się oczywiście na badaniach na temat sztucznej inteligencji. Firmy chcą stworzyć do tego otwartą platformę komunikacyjną, z której mogliby korzystać wszyscy eksperci branży AI.

Każda z firm od dawna pracuje już nad swoim projektem AI: IBM nad Watsonem, Google nad DeepMind, Amazon ma Alexę, Microsoft – Cortanę, a Facebook opiera coraz więcej funkcji na swoim portalu społecznościowym o swoją AI. Partnership on Aritificial Intelligence to Benefit People and Society ma zająć się również badaniami na temat etyki zachowań sztucznej inteligencji – kwestia zachowań superinteligentnego komputera jest czymś, o czym dyskutowano na razie o wiele za mało.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.