Administracja USA: „obywatele powinni natychmiast przestać używać Galaxy Note7”

Po tym, jak amerykańska administracja federalna ds. lotnictwa wydała dyrektywę nakazującą wyłączać telefony Galaxy Note7 podczas lotu, kolejny urząd spełnia koszmar Samsunga.

Ta wpadka będzie kosztować Samsunga coraz więcej i więcej. Wadliwy akumulator telefonu, który może samoczynnie eksplodować, wymusił na firmie uruchomienie programu wymiany urządzeń na nowe, pozbawione wady. Każdy jeden posiadacz Galaxy Note7 powinien oddać telefon do serwisu celem bezpłatnej wymiany na nowy. A co jeśli tego nie zrobimy? Amerykańskie urzędy wolą nie ryzykować.

Amerykańska komisja ds. bezpieczeństwa produktowego wzywa posiadaczy Galaxy Note7 do wyłączenia telefonu, odłączenia go od ładowarki i zaprzestania jego używania. Z uwagi na zagrożenie dla życia, zarówno posiadacza telefonu, jak i osób znajdujących się w pobliżu użytkownika.

W Polsce nie weszły w życie tak ostre przepisy. Przypominamy jednak, że firma Samsung nie robi żadnego problemu z przyjęciem telefonu i wydaniem nowego. Nie warto ryzykować.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.