Alcatel prezentuje gogle VR, które nie potrzebują smartfona

Firma Alcatel nie jest największym graczem, jeśli chodzi o rynek smartfonów, jednak nie można odmówić jej odwagi. Wypuszczenie niezależnych gogli VR, które do działania nie wymagają smartfona to dość odważny krok.

Gogle Vision to ciekawa konstrukcja. Dwa ekrany AMOLED o przekątnej 3,8-cala (każdy) są w stanie renderować obraz w rozdzielczości 1080 x 1020 (czyli 2160 x 2040 łącznie). Do tego dochodzi ośmiordzeniowy GPU, 3GB pamięci RAM, 32GB pamięci wew., Bluetooth, LTE i cały zestaw czujników, które normalnie występują w smartfonach. Za zasilanie tego zestawu odpowiada bateria o pojemności 3000 mAh, która według producenta zapewni zabawę w VR przez 3-4 godziny.

Kolejną odważną decyzją firmy Alcatel jest to, że zamiast zabiegać o partnerstwo z Oculusem, czy Google Daydream VR, firma skupia się na własnym środowisku VR, opartym o Unity. Współpracę z Alcatelem nawiązały już takie firmy jak Janut VR i Faunhofer, które w niedalekiej przyszłości dostarczą gry i inne aplikacje dla gogli Vision. Najciekawsze pytanie jednak brzmi: czy ktoś kupi niezależne gogle, oparte o autorski system producenta, który dawno temu wypadł już z pierwszej ligi?

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.