Amazon Fire HD8 -pierwszy tablet z Alexą na pokładzie

Jak zwykle na jesieni Amazon wprowadza do swojej oferty nowy tablet. Tym razem to jednak nie specyfikacja urządzenia, a jego oprogramowanie powinno przyciągnąć klientów.

Specyfikacja Amazon Fire HD 8 na nikim raczej nie zrobi wrażenia, choć nie da się ukryć, że mówimy tu o tablecie nieco lepszym od zeszłorocznego modelu. Znajdziemy tu 8-calowy ekran HD, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz, 1,5 GB pamięci RAM, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 4750 mAh. Całość działa na systemie Fire OS5, bazującym na Androidzie Lollipop.

Kluczową funkcją urządzenia będzie jednak integracja z Alexą, głosowym asystentem zaprojektowanym przez Amazon, który do tej pory występował jedynie w głośniku Amazon Echo. Tym samym użytkownik będzie mógł korzystać z komend głosowych by odtwarzać muzykę, czytać wiadomości czy szukać informacji w sieci na tablecie. Funkcja ta trafić ma także do tabletów poprzedniej generacji – Amazon HD 8 i HD 10 – za sprawą aktualizacji.

Amazon Fire HD 8 pojawi się w sprzedaży już 21 września w niskiej cenie – 90 dolarów.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.