AMD zaprasza na transmisję prelekcji dot. wirtualnej rzeczywistości

Mark Papermaster, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. technologii w AMD, wygłosi jedną z głównych prelekcji w ramach targów IFA 2016. Wykład "Wyścig do rzeczywistości – kolejny miliardowy rynek do zagospodarowania" zostanie wygłoszony w sobotę 3 września 2016 roku o godzinie 13:00 w budynku CityCube, ale wszyscy zainteresowani będą mogli też obejrzeć go w Internecie.

„Dzisiejsze przykłady wykorzystania wirtualnej rzeczywistości to dopiero zwiastuny tego, co jest naprawdę możliwe. Udoskonalenia w dziedzinie sprzętu komputerowego, techniki wyświetlania i sensorów, jakie pojawią się w ciągu najbliższych 2-5 lat zwiększą nie tylko wydajność, ale również przystępność, przenośność, a także sformułują podstawy dla szeregu nowych zastosowań tej technologii

. — powiedział Mark Papermaster —

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość mają potencjał radykalnie zmienić wiele branż, od rozrywki, przez edukację po opiekę medyczną. Wszystko, co potrzeba, już jest. Teraz branża musi skoncentrować się na ulepszaniu sprzętu, technik wizualizacyjnych oraz oprogramowania

.”

Potencjał wzrostowy rynku jest znaczny. Wg nowego raportu IDC całkowity dochód z wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości ma się zwiększyć z 5,2 miliarda dolarów w 2016 roku do ponad 162 miliardów w 2020 roku.

Transmisja wideo na żywo z prelekcji będzie dostępna do obejrzenia na stronie AMD.com. Nagranie zostanie udostępnione w ciągu kilku godzin po zakończeniu transmisji i będzie dostępna do obejrzenia przez kolejny rok.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.