Amerykańskie media pozywają FBI, chodzi o iPhone’a z San Bernardino

W kwietniu to Apple domagało się od FBI, aby rządowa agencja ujawniła sposób, dzięki któremu udało się odblokować iPhone'a należącego do Syeda Farooka, który wraz ze swoją żoną zastrzelił 14 osób i ranił kolejne 21 w San Bernardino. Wtedy gigant z Cupertino nic nie wskórał, teraz za tę samą sprawę biorą się amerykańskie media.

The Associated Press, USA Today i Vice Media to trzy podmioty, które połączyły siły i domagają się w sądzie, aby FBI ujawniło szczegóły dotyczące operacji odblokowania iPhone’a terrorysty. Wszystkie 3 podmioty złożyły niezależne wnioski, w których powołują się na amerykańską ustawę Freedom of Information Act – gwarantuje ona obywatelom możliwość sprawdzenia na co wydawane są rządowe pieniądze. W tym wypadku chodzi oczywiście o dowiedzenie się kto odblokował iPhone’a dla FBI, metoda pozostanie oczywiście tajna.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.