Apple kupi… McLarena?

Według źródeł Financial Times firma Apple zainteresowana jest strategicznym przejęciem brytyjskiego McLarena - firmy znanej z produkcji pięknych i bardzo szybkich samochodów.

Jeśli te wiadomości okażą się prawdziwe, a sama transakcja dojdzie do skutku, to Apple bardzo szybko będzie w stanie rozpocząć produkcję własnych czterech kółek. Negocjacje trwają już podobno od kilku miesięcy, a 10 dni temu Apple dość mocno zredukowała działy zajmujące się projektowaniem elektrycznego (i podobno autonomicznego) samochodu giganta z Cupertino.

Nie oznacza to oczywiście, że Apple zwalnia swoich pracowników, bo wie już, że przejmie McLarena, ale dość prawdopodobnym jest, że na spotkaniu zarządu Apple ustalono, że najprościej i najszybciej będzie przejąć opracowane już technologie (a przynajmniej ich część), niż tworzyć wszystko od zera.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.