Carnival Games VR – pobaw się w wesołym miasteczku

2K Games wchodzi na rynek wirtualnej rzeczywistości. Już w październiku na HTC Vive i PlayStation VR pojawi się gra, której pierwowzór odniósł sukces na Nintendo Wii.

Wydana pierwotnie w 2007 roku gra, skupiała się na wieloosobowej zabawie wykorzystującej potencjał kontrolerów ruchowych Nintendo Wii. Teraz Carnival Games zostanie odświeżony i dostosowany do obsługi nowych kontrolerów oraz gogli VR. Gracz będzie miał okazję przejść się po wesołym miasteczku i zagrać w 12 różnego rodzaju mini-gier m.in. rzucanie obręczami, ściankę wspinaczkową, strzelnicę, rzucanie piłką do kosza czy przejazd wagonikiem w nawiedzonym domu.

Za dobre wyniki będzie się otrzymywało bilety, które z kolei będzie można wymienić na nagrody w rodzaju kolejnych gier czy interaktywnych obiektów do zabawy w specjalnym pokoju. Każda gra posiada własną tablicę wyników, więc będzie można też potraktować ten tytuł jak typową grę imprezową.

Carnival Games VR pojawi się na HTC Vive i PlayStation VR 28 października. Później w 2016 roku gra zadebiutuje także na Oculus Rifcie.

0
Źródło: Blog Playstation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.