Chrome 56 będzie pilnował twoich danych

W styczniu przyszłego roku Google wyda przeglądarkę Chrome w 56. wersji. Ta ma, między innymi, zwiększyć nasze bezpieczeństwo i naszych najbardziej osobistych danych.

Chrome będzie jeszcze mocniej promował szyfrowanie danych na witrynach internetowych niż do tej pory. Począwszy od wersji 56, której premiera jest przewidziana na styczeń 2017 roku, przeglądarka będzie oznaczała wszystkie witryny które wykorzystują logowanie za pomocą hasła i / lub posiadają systemy płatności elektronicznych, i które nie będą szyfrowane, za niebezpieczne.

Użytkownicy będą ostrzegani, że podawanie haseł lub informacji na temat kart płatniczych na nieszyfrowanej witrynie jest bardzo ryzykowne i może prowadzić do kradzieży pieniędzy i innych wartościowych dla nas rzeczy. Docelowo wszystkie witryny niestosujące szyfrowania mają być piętnowane.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.