Contra, Mario i inne kultowe gry na Xbox One

Nesbox to emulator oldschoolowych konsol, który od pewnego czasu jest już dostępny na Windows Store. Teraz twórcy poinformowali, że program przeszedł certyfikację i wkrótce zadebiutuje także na Xbox One.

Nesbox będzie bezpłatnym programem, jednak nie będzie sam w sobie posiadał żadnej gry. By zagrać w Mario, Contrę czy Pokemony użytkownik będzie musiał nagrać kopie tych gier (ROM-y) na zewnętrzny dysk USB – z takiego bowiem nośnika emulator odpala aplikacje. To już zaś zaczyna podpadać pod piractwo… Sami twórcy ostrzegają, że choć Nesbox przeszedł certyfikację Microsoftu, to po pojawieniu się w sklepie, być może Nintendo będzie chciało zgłosić reklamację i program zostanie usunięty. Ponieważ jednak wciąż istnieje on w Windows Store, a wiele podobnych emulatorów w Google Play czy iOS całkiem możliwe, że „wielkie N” nie zwróci na niego uwagi…

0
Źródło: Videogamer.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.