Czy to już koniec modularnych smartfonów Google?

Zaledwie w maju tego roku informowaliśmy o tym, że pod koniec ostatniego kwartału modularne smartfony Google mają trafić w ręce pierwszych developerów. Okazuje się jednak, że gigant stracił zainteresowanie całym projektem.
Project Ara mógł być mocno zmienić sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów. Dokupowanie modułów według potrzeb zamiast całego telefonu byłoby opłacalne z punktu widzenia konsumenta. Według nieoficjalnych źródeł magazynu Reuters, dwie osoby zaznajomione z Projektem Ara przyznały, że Google zawiesił prace nad modularnymi smartfonami. Sam producent nie skomentował jeszcze całej sprawy, co raczej nie wróży nic dobrego.
Być może Google nie będzie zajmować się tym projektem bezpośrednio, ale przekaże go jednemu ze swoich partnerów. Istnieje także prawdopodobieństwo, że Google uznało Projekt Arę wyłącznie jak eksperyment, który z uwagi na wysokie koszty produkcji, nie jest na ten moment wystarczająco opłacalny, by wdrażać go na rynek komercyjny.
0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.