Dziś premiera psychologicznego horroru The Bunker

We wczesnych latach '90 oprawa wizualna gier z grafiką generowaną w czasie rzeczywistym pozostawała wiele do życzenia. Stąd pomysł na wykorzystanie techniki FMV - filmów z żywymi aktorami, które pozwalały co prawda na niewielkie interakcje, ale za to wyglądały o niebo lepiej. Z pewnością pamiętacie produkcje takie jak Phantasmagoria czy Tex Murphy. Dziś macie okazję zagrać w kolejną grę zrealizowaną w tej konwencji.

The Bunker to ciekawy eksperyment nawiązujący swoją oprawą do gier FMV. Nie znajdziecie tu żadnej grafiki renderowanej w czasie rzeczywistym – całość opiera się na nagraniach wideo z żywymi aktorami. Obsada zaś jest nie byle jaka. Znajdziecie tu m.in. Adama Browna z „Hobbita”, Sarę Green z „Penny Dreadfull” i Grahama Foxa z „Gry o Tron”.

W grze wcielamy się w rolę Johna, mężczyznę, który urodził się w rządowym bunkrze w roku 1986, w dniu w którym na ziemię spadła bomba atomowa. 30 lat później John jest już ostatnim ocalałym. Samotne i rutynowe życie w schronie przerywa mu niespodziewany alarm, który zmusza go do zejścia do niższych sektorów skrywających mroczne tajemnice.

Co ciekawe tytułowy bunkier jest rzeczywistą lokacją. Sceny nakręcono w schronie znajdującym się w Essex w Anglii, który został wycofany z użycia w 1992 roku. Wiele obiektów nakręconych w filmie (m.in. aparatury rządowe, ubrania) jest także autentycznych.

Całość została nagrana w rozdzielczości Full HD. Jeśli chodzi o mechanikę, możemy liczyć na rozwiązywanie zagadek, przeglądanie dokumentów, odsłuchiwanie nagrań, znajdywanie obiektów z dzieciństwa Johna. The Bunker dostępny jest od dzisiaj na komputerach PC oraz konsolach PS4 i Xbox One.

0
Źródło: Blog Playstation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.