Elon Musk: Mars to dopiero początek!

27 września, podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego, który odbędzie się w Meksyku, Elon Musk poprowadzi prezentację pod tytułem "Uczynienie ludzkości gatunkiem wieloplanetarnym". O co chodzi? W skrócie: Mars to dopiero początek.

Elon Musk nie czekając na start Kongresu Astronautycznego ogłosił dzisiaj na Twitterze, że statek, który znaliśmy do tej pory jako „Mars Colonial Transporter” (Transporter Kolonizacyjny Marsa) zmienia nazwę na Interplanetary Transport System, czyli System Transportu Międzyplanetarnego. Co z tego wynika?

To chyba dość jasne. Musk nie myśli tylko i wyłącznie o wysłaniu misji załogowej na Marsa w celu jego kolonizacji. Oprócz Marsa są przecież jeszcze inne ciała niebieskie w naszym zasięgu, które można zająć – Venus, asteroida Ceres, księżyce Tytana i Kalisto, zbudowanie bazy na naszym starym, dobrym Księżycu również nie wydaje się głupim pomysłem. Przynajmniej według Muska. Wizjoner i miliarder kilka razy udowadniał już, że myśli nieszablonowo, dlatego też zupełnie nie powinien nas dziwić fakt, że chce on osiedlić nasz gatunek na więcej niż jednej planecie.

Teraz pozostaje nam tylko czekać na start Kongresu Astronautycznego w Meksyku, żeby dowiedzieć się, jak szczegółowym planem dysponuje Musk.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.