Gear VR otrzyma wsparcie pada od Xbox One…

Kontroler od konsoli Xbox One jest kompatybilny także z komputerami działającymi na systemie Windows 10. Wkrótce do grona platform współpracujących z padem dołączą mobilne gogle VR Samsunga.

Gear VR jako jedne z niewielu mobilnych gogli posiadają wbudowany kontroler – jest to touchpad, którym możemy poruszać się w grach oraz przycisk wstecz, którym cofamy się do poprzedniego menu. W wielu grach i aplikacjach VR taki sposób sterowania w zupełności wystarczy, ale w bardziej rozbudowanych produkcjach przydaje się zewnętrzny kontroler.

Już wkrótce posiadacze konsoli Microsoftu i gogli Samsunga nie będą musieli dokupywać dodatkowego akcesorium – pad od Xbox One będzie kompatybilny z urządzeniem koreańskiego producenta. W pierwszej kolejności wsparcie dotyczyć będzie gry Minecraft: Gear VR Edition. W kolejnych miesiącach kompatybilność zostanie rozszerzona o następne produkcje takie jak: Herobound, Spirit Champion, Omega Agent, End Space i inne.

0
Źródło: xbox.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.