Google chce udostępnić darmowe Wi-Fi… wszystkim

Firma Google od lat stara się zwiększyć dostępność Internetu a, co za tym idzie, dostępność swoich usług na naszej planecie. Eksperymentuje z punktami dostępowymi na balonach i usługą Fiber w wybranych miastach. Google Station to jednak o wiele większe ambicje.

Projekt Google Station narodził się w Indiach i zakładał współpracę z tamtejszymi liniami kolejowymi celem umieszczenia na dworcach darmowych punktów dostępowych Wi-Fi. Teraz Google chce zwiększyć zasięg projektów na cały świat. Na kawiarnie, uczelnie i miejsca publiczne we wszystkich krajach.

Station zakłada też współpracę z innymi partnerami, takimi jak dostawcy internetowi, podmioty zajmujące się tworzeniem infrastruktury sieciowej, właściciele dużych nieruchomości i inne zainteresowane organizacje. Google zapowiada, że przewidziane są dla nich korzyści finansowe.

Google nie jest jedyny w swoich wysiłkach mających na celu upowszechnienie darmowego dostępu do Internetu. W podobny sposób inwestuje swoje pieniądze Facebook.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.