Google udostępnia Daydream VR deweloperom!

Daydream VR, czyli środowisko VR dla systemu Android zostało zaprezentowane po raz pierwszy na tegorocznej konferencji Google I/O. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy i Google w końcu przygotowało na tyle stabilną wersję SDK Daydream VR, żeby udostępnić ją deweloperom.

Jeśli jesteście zainteresowani tworzeniem aplikacji i gier VR dla systemu Android, chcecie czym prędzej kliknąć tutaj i zarejestrować się jako deweloper, w celu otrzymania SDK dla Daydream VR.

Oczywiście pewnym problemem jest to, że oprócz SDK przydałby się też jakikolwiek telefon, oficjalnie rekomendowany do obsługi Daydream VR, a te pojawią się dopiero za jakiś czas. Sposobem obejścia tego problemu, zalecanym oficjalnie przez Google jest korzystanie z Nexusa 6P, jednak jak ostrzega samo Google, model ten przegrzewa się po kilku minutach testowania Daydream VR SDK, więc czujcie się oficjalnie ostrzeżeni.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.