GoPro prezentuje swojego pierwszego drona

Po kilku miesiącach plotek w końcu mamy okazję zobaczyć w akcji drona od GoPro. Urządzenie jest kompatybilne nie tylko z najnowszą wersją kamer, ale także z poprzednią serią.

GoPro Karma to kompaktowych rozmiarów dron, który sam w sobie nie posiada żadnej kamery. Ma natomiast uchwyty, którymi przymocujemy do niego kamery z serii GoPro Hero 5, GoPro Session 5 i GoPro Hero 4. Kwadrokopterem możemy sterować przy użyciu smartfona lub pilota z ekranem, który znajdziemy w zestawie. Urządzenie posiada baterię o pojemności 5100 mAh, która powinna wystarczyć na jednym ładowaniu na 20 minut lotu – ponowne ładowanie z kolei zajmie nam około godziny. By zapewnić płynność nagrywanemu filmowi, dron wyposażony został ponadto w system trzyosiowej stabilizacji. Co ciekawe ze środka drona możemy wyciągnąć uchwyt i używać go jako stabilizatora przy materiałach kręconych z ręki.

Niestety urządzenie nie będzie tanie. Za gołego drona zapłacimy 799 dolarów (ponad 3 tysiące złotych), natomiast za zestaw z GoPro Hero5 – 1099 dolarów. Karma pojawi się w sprzedaży 23 października br.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.