GTA V pomaga rozwijać autonomiczne samochody

By samosterujące się pojazdy mogły prawidłowo zachowywać się w ruchu drogowym, muszą najpierw nauczyć się dobrej identyfikacji obiektów. Gromadzenie danych i ich analizowanie jest jednak bardzo żmudną pracą, dlatego naukowcy udoskonalili swoją metodę.

Oznaczanie obiektów takich jak budynki, chodniki, zwierzęta, samochody czy ludzie na podstawie prawdziwych zdjęć i filmów zajmuje mnóstwo czasu – w końcu najpierw należy nagrać materiał. Dlatego naukowcy z niemieckiego uniwersytetu w Darmstadt we współpracy z Intel Labs opracowali nową metodę. Wykorzystując otwarty świat GTA V stworzono algorytm, który automatycznie potrafi rozpoznawać obiekty z kadrów z gry. A ponieważ grafika w grze jest na tyle zaawansowana, że dobrze imituje nasz fizyczny świat, naukowcy będą w stanie wykorzystać zebrane w ten sposób dane do nauki autonomicznych pojazdów. Dzięki temu auta szybciej opanują rozpoznawanie na drogach różnego rodzaju obiektów co pozwoli przyspieszyć sztuczną inteligencję, odpowiadającą za sterowanie pojazdami.

Źródło: tomsguide.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.