IFA 2016: HAMA przedstawia bezprzewodowe HDMI

Firma HAMA zaprezentowała na targach IFA 2016 w Berlinie produkt, który powinien zainteresować wszystkich pragnących cieszyć się obrazem Full HD poza salonem, na tarasie czy poza salą projekcyjną w biurze (np. podczas seansu filmowego, oglądania meczu czy przedstawiania prezentacji), ale nie mających ochoty "walczyć" z dodatkowym, kilkumetrowym okablowaniem zestawu wyświetlającego.

Najnowszy produkt HAMA może bez problemu skomunikować dwa urządzenia ze złączami HDMI – źródło obrazu i dźwięku oraz urządzenie wyświetlające. Taką parą mogą być np. komputer PC i monitor, konsola do gier i telewizor, odtwarzacz multimedialny / tuner TV oraz projektor itp. Oczywiście, Wireless HDMI Transmission Set przesyła zarówno obraz, jak i dźwięk zgodnie ze specyfikacją standardu HDMI.

Urządzenie obsługuje rozdzielczość Full HD, zaś maksymalny dystans, na którym może być przesyłany sygnał audio i wideo to 30 metrów. Na wolnym powietrzu – w pomieszczeniu zasięg może być krótszy; w znacznej mierze zależy to od konstrukcji budynku, materiału, z którego wykonane są ściany itp. Zaletą Wireless HDMI Transmission Set jest również możliwość rozdzielania sygnału HDMI. Stanowi to praktyczne rozwiązanie, jeśli chcemy wykorzystać zestaw do dostarczania obrazu i dźwięku do / z różnych urządzeń multimedialnych, a także przesyłanie sygnału IR.

Produkt pojawi się w sklepach jeszcze w tym kwartale. Niestety, cena nie została ujawniona.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.