IFA 2016: HP prezentuje modularny mini PC

Miniaturowe komputery ze względu na swoje ograniczenia sprzętowe nie są jeszcze często wybieranymi sprzętami. HP wyszedł z ciekawą propozycją dla osób, które w przyszłości chciałyby rozbudować swojego mini peceta. Do Elite Slice będzie można zakupić dodatkowe moduły rozszerzające jego funkcjonalność.

Podstawowa jednostka HP Elite Slice wyposażona jest w szóstą generację procesorów Intel Core, do 32GB pamięci operacyjnej i w dysk SSD o pojemności do 512 GB. Oprócz czytnika linii papilarnych znajdziemy tu także HDMI, DisplayPort, dwa porty USB 3.1, dwa porty USB 2.0, wyjście słuchawkowe i Ethernet. Przy pomocy portu USB typu C podłączymy z kolei inne jednostki, które rozszerzą funkcjonalność peceta.

I tak do wyboru na starcie będziemy mieć moduł audio z głośnikami Bang & Olufsen, moduł z optycznym napędem i tzw. moduł Collaboration Cover, który posiada niewielki panel dotykowy zintegrowany ze Skype for Buisness. Dzięki temu ostatniemu będziemy mogli wywoływać rozmowy głosowe na Skypie używając tylko jednego przycisku. W 2017 roku do sprzedaży ma wejść również moduł z indukcyjną ładowarką. Podstawowa jednostka HP Elite Slice w zależności od konfiguracji ma kosztować od 700 dolarów w górę i pojawić się w sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Cena dodatkowych modułów nie została ujawniona.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.