IFA 2016: Huawei prezentuje „smartfony dla kobiet”

Po wcześniejszych zapowiedziach sądziliśmy, że Huawei przygotowuje jakąś specjalną funkcję w swoich smartfonach dedykowanych kobietom np. świetny aparat do selfie czy lustrzaną obudowę. Niestety, ów "smartfon dla kobiet" w niczym nie różni się od innych telefonów.

Huawei Nova i Nova Plus to dwa modele, które charakteryzują się eleganckim wzornictwem i chyba tylko z uwagi na ten fakt, producent kieruje je do przedstawicielek płci żeńskiej. Dostępne w trzech kolorach (srebrnym, grafitowym i złotym) smartfony posiadają takie same podzespoły – ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 625, 3 GB pamięci operacyjnej, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia, USB typu C, moduł LTE z obsługą dwóch kart SIM oraz przednią kamerkę o rozdzielczości 8 MP.

Smartfony różnią się wielkością ekranu oraz aparatem głównym i baterią. Huawei Nova jest mniejsza – posiada 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, aparat główny o rozdzielczości 12 MP (wideo 4K) i baterię o pojemności 3020 mAh. Smartfon ten będzie dostępny w tym miesiącu w cenie 400 Euro.

Z kolei Huawei Nova posiada 5,5-calowy ekran Full HD, aparat główny o rozdzielczości 16 MP z optyczną stabilizacją obrazu oraz baterię o pojemności 4000 mAh. Cena urządzenia będzie wynosić 430 Euro i na rynku możemy spodziewać się go również we wrześniu.

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.