IFA 2016: Xperia Ear, czyli asystent w uchu

Na tegorocznych targach MWC w lutym, Sony oprócz nowych smartfonów z linii X, zaprezentowała także koncepcję osobistego asystenta zamkniętego w słuchawce Bluetooth. Urządzenie jest już skończone i wejdzie do sprzedaży już za 2 miesiące.

Xperia Ear sprzyja nowej koncepcji Sony, w której użytkownik spędza jak najmniej czasu wpatrzony w ekran urządzeń elektronicznych, a mimo to korzysta z ich dobrodziejstw. Słuchawka Bluetooth zintegrowana jest ze smartfonem i dzięki systemowi rozpoznawania mowy pozwala korzystać z jego podstawowych funkcji. Wydając komendy głosowe będziemy mogli odebrać i rozpocząć rozmowę, podyktować wiadomość SMS/e-mail lub zwykłą notatkę, sprawdzić pogodę czy hasło w Wikipedii lub najświeższe wydarzenia ze świata. Oczywiście – póki co – jedynie w języku angielskim.

Na targach IFA zdradzono, że Xperia Ear zadebiutuje na wybranych rynkach już w listopadzie. W zestawie znajdziemy też schowek na słuchawkę, który zarazem jest stacją dokującą i powerbankiem pozwalającym na trzykrotne naładowanie urządzenia. Niestety w dalszym ciągu nie wiadomo ile Xperia Ear będzie kosztować.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.