Inteligentny komunikator Google Allo już dostępny

Google próbowało już kilka razy stworzyć komunikator, który trafiłby do "powszechnego użytku", jednak jak dotąd gigantowi z Mountain View się to nie udało, a użytkownicy wybierali Messengera, Snapchata, czy WhatsAppa. Czy Allo to zmieni?

Czym jest Google Allo? To inteligentny komunikator z wbudowanym Google Assistant (dawne Google Now), w dodatku szyfrowany. Google zadbało w swoim nowym komunikatorze nawet o takie szczegóły, jak to, że emotki do Allo przygotowali niezależni artyści z całego świata. Dzięki zastosowaniu różnych trybów wypowiedzi (krzyk, szept, cichy krzyk), które zmienią wygląd wysyłanego przez nas tekstu, Google chce aby „każdy mógł wyrazić siebie w 100%” – oznacza to co prawda tylko tyle, że różne tryby, zmienią wygląd czcionki w wysyłanych przez nas wiadomościach, ale w dzisiejszych czasach to zapewne bardzo potrzebna opcja. Możemy też oczywiście wysyłać przez Allo fotki, linki i tak dalej, ale tego wszystkiego pewnie się spodziewaliście.

Komunikator jest już dostępny na Google Play, ale ze względu na jego „inteligentne funkcje” udostępniany jest użytkownikom falami, po to, aby nie przeciążyć serwerów Google’a. Żeby go dostać trochę wcześniej, możecie odwiedzić stronę Google Play z Allo i zarejestrować swoje konto użytkownika, dzięki czemu już wkrótce wasze urządzenie z Androidem pobierze nowy komunikator.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.