JJ Abrams: „filmy Half-Life i Portal mają się dobrze”

Reżyser "Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy" i sprawca powrotu na kinowe ekrany "Star Treka" od trzech lat pracuje ze studiem Valve chcąc zekranizować gry Half-Life i Portal. Czy ten projekt w ogóle jeszcze żyje?

Podczas premiery serialu Westworld znany reżyser został zapytany o projekty ekranizacji kultowych gier studia Valve. Abrams odparł, że zarówno Half-Life, jak i Portal, są nadal w fazie projektowej, ale mają się dobrze. Dodał, że ma nawet w przyszłym tygodniu kolejne spotkanie z firmą Valve i „ma nadzieję, że wkrótce będzie pewne ogłoszenie w sprawie Portalu”.

Portal najwyraźniej będzie pierwszym z filmów, jaki trafi na ekrany kin. Nie mamy jednak najmniejszego pojęcia ile zajmie jego produkcja. Gry Portal i Half-Life rozgrywają się w tym samym uniwersum, nie jest jednak pewne, czy filmy również będą ze sobą w jakiś sposób połączone.

Nie jest też jasne jak bardzo filmy będą wierne grom. Abrams twierdzi jednak, że scenarzyści byli absolutnymi fanami obu gier, i to zanim powstał pomysł na ich ekranizację.

0
Źródło: IGN Polska
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.