Kolejny iPhone bez złącza Lightning?

Apple w swojej historii przyzwyczaiło nas do tego, że usuwa ze swoich produktów rzeczy, które wcześniej wydawały nam się kluczowe. Tak było z napędem optycznym w Makach, czy ze złączem słuchawkowym w przypadku iPhone'a 7. Kolejnym krokiem może być usunięcie portu Lightning.

Skąd taka sugestia? Magazyn Forbes dotarł bowiem do nowego patentu Apple’a, w którym mowa o „urządzeniu elektronicznym wyposażonym w złącze optyczne, które dostarcza i odbiera sygnały poprzez dziurkowaną lub perforowaną obudowę urządzenia. (…) Otwory te mogą być tak skonstruowane, że nie będą widoczne ludzkim okiem lub nie będą rzucać się w oczy.”

Takie złącze miałoby służyć do bezprzewodowej komunikacji np. z komputerem. A co z zasilaniem urządzenia? O tym patent nie wspomina, ale być może Apple planuje wykorzystać w tym celu technologię indukcyjnego ładowania. Jeszcze kilka miesięcy temu taką informacje można by traktować jak plotkę, ale w obliczu ostatnich działań Apple – usunięcia gniazda minijack z iPhone’a 7 i wyposażenie MacBooka Retina tylko w jeden port USB typu C- patent wydaje się określać przyszłość mobilnych urządzeń firmy.

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.