Korea Północna niechcący udostępniła Światu swój internet…

Internet to miejsce pełne niespodzianek. Na przykład dwa dni temu ktoś w Północnej Korei skonfigurował przez pomyłkę główny serwer DNS tak, że pozwalał on na pobranie konfiguracji (czyli tzw transfer strefy) z dowolnego adresu IP.

Dzięki temu internauci mogli zobaczyć jak wygląda tajemniczy internet w Korei Północnej. Okazuje się, że nie jest tego zbyt wiele – raptem 28 domen.kp jest dostępna dla tamtejszych obywateli. No, a przynajmniej dla niektórych, tamtejszych obywateli.

Niektóre strony są czysto użyteczne i służą do zakupu biletów linii Air Koryo, lub zawierają przepisy kulinarne. Nie mogło zabraknąć też oficjalnego serwisu informacyjnego, czy północnokoreańskiej sieci społecznościowej friend.com.kp

Błąd serwera niestety został już naprawiony, więc musicie zadowolić się zrzutami ekranu, które znajdziecie tutaj. To jednak nadal ciekawe doświadczenie: zobaczyć, jak wygląda internet w jednym z najbardziej izolowanych krajów tego świata.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.