Microsoft Edge już wkrótce ze wsparciem dla WebVR

Microsoft ogłosił dzisiaj, że jego przeglądarka Edge już wkrótce będzie obsługiwać WebVR - standard, który ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o zastosowania rozrywkowe. Czemu?

To bardzo proste. WebVR ma zadziałać na dowolnym systemie VR, o ile da się na nim uruchomić oczywiście przeglądarkę internetową. Microsoft nie jest oczywiście jedyną firmą, której przeglądarka otrzyma ten standard – nad implementacją WebVR pracują również Google i Opera, Firefox już teraz go obsługuje, więc w gruncie rzeczy jedyne dwie (liczące się na rynku) przeglądarki bez WebVR to Internet Explorer (bo Microsoft nie chce jej już rozwijać) i Safari (bo Apple zapewne pracuje nad swoim rozwiązaniem).

Ważnym pytaniem, które nadal pozostaje bez odpowiedzi jest to, czy WebVR pojawi się także w mobilnej wersji przeglądarki Edge. Miałoby to dużo sensu – Microsoft mógłby w ten sposób powalczyć o dominację nad mobilnym VR-em z Google Daydream.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.